Francia nap a Dakaron

Szerzői jogok REUTERS/Andres Stapff

Az autósoknál a dobogó mindhárom fokán francia versenyző végzett, Szalay Balázs a 42. helyen ért célba.

A Peugeot-val versenyző francia Cyril Despres nyerte az autósok versenyét a Dakar-rali második napján a perui Pisco mellett. A motorral ötszörös győztes Despres ezzel az összetettben is átvette a vezetést az első napot nyerő katari Nasser al-Attiyahtól.

A második helyen a szintén Peugeot-ban ülő francia Stephane Peterhansel végzett, megelőzve honfitársukat, Sebastian Loeb-öt. A magyar Szalay Balázs a 42. lett, összetettben a 41. helyen áll.

A mezőnyben ott van a Chelsea és a Tottenham labdarúgócsapatának korábbi edzője, Andre Villas-Boas, aki ezért a versenyért hagyta ott kínai klubját. A nap talán legnagyobb bukása az amerikai Bryce Menzies nevéhez kötődik, aki Minijét törte össze.

A motorosoknál a spanyol Joan Barreda nyerte a második szakaszt a francia Adrien Van Beveren és az osztrák Matthias Walkner előtt. A magyar Dési János a 88. helyen ért célba.

A mezőny Perun, Argentínán és Bolívián keresztül teljesíti a 9000 kilométeres távot, a cél az argentínai Córdoba január 20-án.