Újra amerikai nyerte a chicagói maratont

A rengeteg rendőrrel biztosított futóverseny 280 millió dolláros bevételt hoz a városnak.

Rendkívül szigorú biztonsági intézkedések mellett rendezték az idei chicagói maratont. A versenyzők és nézők biztonságára több ezer állami és szövetségi rendőr, a titkosszolgálatok és a járványügyi hatóság figyeltek. Az útvonalat buszokkal és teherautókkal is védték, hogy senki ne tudjon a tömegbe hajtani. A város polgármestere, Rahm Emanuel úgy nyilatkozott, hogy minden eshetőségre felkészültek.

A gondos előkészületek után a 42 kilométeres futóverseny incidens nélkül zajlott le, és 15 év után újra egy amerikai, Galen Rupp nyerte a férfiak versenyét 2 óra 9 perc 20 másodperces idővel. Viszonylag lassú kezdetek után az utolsó öt kilométeren szakadt el az élmezőnytől, és 2:48 másodperces tempóval ért célba. A nők között egy 32 éves családanya, az etióp Tirunesh Dibaba győzött 2 óra 18 perc 31 másodperccel.

A maratonon rekordszámú sportoló indult, összesen 43 ezren álltak rajthoz. A népszerű versenyen indulók több millió dollárnyi adományt gyűjtenek különböző jótékony célokra, a városnak pedig évi 280 millió dolláros hasznot hoznak.