Judo GP: Pupp Réka ezüstérmes!

A magyar sportoló a zágrábi döntőben brazil ellenféltől kapott ki.

Már az első nap emlékezetesen alakult a zágrábi judo Grand Prix-n!

Férfi 60 kg-ban a grúz Amiran Papinashvili volt a nap embere. A keleti a döntőben az orosz Robert Mshvidobadzét ipponnal verte, így Papinashvilié lett az aranyérem. A grúz közel két év után győzött IJF world tour viadalon. Utoljára 2015 októberében, Abu Dhabiban nyert egy Grand Slam versenyen.

A női 52 kg döntőjében Pupp Réka a brazil Eleudis Valentimmel találkozott. A magyar sportoló élete első Grand Prix sikerére hajtott, ám végül felőrölte dél-amerikai vetélytársa, aki ipponnal nyert. Puppnak ez volt a második ezüstérme 2017-ben a world touron. Valentim 5 év után lett első egy ilyen rangos viadalon.

Az orosz Oguzov lett a férfi 60 kg egyik bronzérmese, aki az azeri Sadigovot ipponnal múlta felül. A szám másik harmadik helyét a török Ozlu honfitársa, Kaba elől kaparintotta meg!

Női 57kg-ban a hagyományoknak megfelelően egy japán sportoló, Tamaoki Momo állhatott a dobogó legfelső fokára.

Momo honfitársa, Endo Hiromi vívta a női 48 kg fináléját a szerb Nikoliccsal. A távol-keleti ipponnal verte európai vetélytársát. Endo Hiromi utoljára tavaly, Budapesten nyert Grand Prix-t.

A portugál Oleinic a japán Hashiguchival csapott össze férfi 66 kg-ban. Az emlékezetes döntőt végül az ázsiai waza arival húzta be, a 23 esztendős Hashiguchi közel 3 év után győzött újra GP versenyen.