Nagyszerű győzelem a kosárlabda Eb-n

Szerzői jogok

A magyar válogatott közel került a továbbjutáshoz.

Történelmi győzelmet aratott a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnokságon. Magyarország 48 év után nyert mérkőzést kontinenstornán.

A magyar csapat Csehországot verte 85–73-ra úgy, hogy – remek kezdést (11-2) követően – minden negyed után vezetett az Eb C csoportjának harmadik fordulójában lejátszott, kolozsvári találkozóján.

Az első tíz perc után 7, félidőben 11, az utolsó játékrész előtt 8 pont volt a mieink előnye, és bár a csapat egyre inkább fáradt, összességében gond nélkül visszaverte a csehek meg-megújuló rohamait.

A sikerhez mindenki hozzátette a magáét. A mezőny legjobbja, a hat triplát is a gyűrűbe küldő, 31 pontos Hanga Ádám volt, de a 18 ponttal záró Vojvoda Dávid, vagy a 12 pontos Perl Zoltán is ragyogóan játszott.

Ezt megelőzően a magyar válogatott 1969. október 2-án nyert Eb-mérkőzést, amikor – szintén a csoportkörben – Svédországot győzte le.

Amennyiben Ivkovics Sztojan együttese kedden legyőzi Romániát is, valószínűleg továbbjut az Eb legjobb 16 együttese közé.