Drámai búcsú: Bolt megsérült Londonban

A világklasszis jamaicai sportoló pályafutása utolsó versenyére készült, de nem tudta végigfutni a számot, mert begörcsölt a lába és elesett.

Drámai körülmények között búcsúzott a versenyzéstől Usain Bolt a londoni atlétikai világbajnokságon: a nyolcszoros olimpiai bajnok jamaicai sprinter megsérült utolsó futásán, a férfi 4×100 méteres váltón. Bolt lába körülbelül 50 méter után begörcsölt és a sportoló összeesett. Percekig feküdt a pályán, de azután felkelt és sántikálva megtette az utolsó métereket.

Csapattársa, Yohan Blake a verseny után azt mondta: Bolt sérülésében közrejátszhatott az is, hogy mintegy 40 percig kellett várakozniuk a versenyszám előtt, melegítőruha nélkül.

Justin Gatlin amerikai sprinter szerint is túl sokáig kellett a versenyzőknek várakozniuk. Szerinte a televíziós közvetítések miatt volt ez így. “Megértem, hogy a tv is fontos, de azt hiszem, ez volt a görcs oka “- mondta.

Az aranyérmet meglepetésre – és a brit szurkolók nagy örömére – Nagy-Britannia nyerte, az ezüst az Egyesült Államoké lett.

Ezüstéremmel zárta a versenyt ötezer méteren az ötszörös olimpiai bajnok Mo Farah. A 34 éves brit versenyző az etiópiai Muktar Edris mögött ért be a célba.

“Csalódott vagyok, hogy nem tudtam győzelemmel befejezni, de az atlétikában minden lehetséges” – mondta Farah, aki utoljára indult ebben a versenyszámban és ezután csak maratonfutásban fog versenyezni. Farah megköszönte a nagyszerű támogatást a brit szurkolóknak.