Atlétikai vb: török meglepetés

Törökország első szabadtéri vb-aranya, és az első európai dobogós 200 méteren a utóbbi 6 évben.

Meglepetésre Ramil Gulijev nyerte meg a 200 méteres férfi síkfutás döntőjét a londoni atlétikai világbajnokságon. Húsz-egész-kilenc-század másodperces idejével megelőzte a dél-afrikai Wayde van Niekerket és a trinidadi Jereem Richardsot. A sportoló Törökország első szabadtéri atlétikai aranyát szerezte meg, és 6 éve ő a 200 méter első európai dobogósa.

- Felnéztem a kijelzőre, és láttam a nevemet azt első helyen, és nagyon örültem – mondta az atléta. – Bíztam az éremben, de nem tudtam, hogy arany lesz.

A 400 méteres női gátfutás fináléjában az amerikai Kori Carter végzett az élen honfitársa, Dalilah Muhammad és a jamaicai Ristananna Tracey előtt. A legutóbbi két vébén győztes cseh Zuzana Hejnová csak a negyedik lett.

- Csodásan érzem magam, annyira fel vagyok dobva – lelkendezett az aranyérmes. – Kifizetődött az a sok áldozat az évek során, szóval most tényleg a világ tetején vagyok.

Férfi hármasugrásban megvédte címét a kétszeres világbajnok és kétszeres olimpiai bajnok Christian Taylor, bár 17 méter 68 centis eredményével rekordot nem döntött. Az ezüst a szintén amerikai Will Claye-é lett.

- Hát igen, folyton erre a számra hajtok – mondta kissé csalódottan az amerikai, – erre a varázslatos 18,29 század méterre, mindig nagyot akarok mutatni.

A hármasugrás bronzérmét a portugál Nelson Évora vihette haza.