Hosszú Katinka 400 vegyesen is világbajnok

A háromszoros olimpiai bajnok Budapesten második világbajnoki aranyérmét nyerte. Az utolsó napon Verrasztó Dávid is ezüstérmes lett.

Egy aranyat és egy ezüstérmet szereztek a magyar úszók a budapesti vizes világbajnokság utolsó napján.

Az ezüstöt Verrasztó Dávid nyakába akasztották, miután férfi 400 méteres vegyesúszásban a második helyen végzett a győztes amerikai Chase Kalisz mögött.

A szombat óta tartó ezüstszériának Hosszú Katinka vetett véget. A háromszoros olimpiai bajnok szuperklasszis Budapesten másodszor, pályafutása során hetedszer lett világbajnok azzal, hogy fölényes rajt-cél győzelmet aratott női 400 méteres vegyesúszásban (4:29.33 perc – világbajnoki csúcs).

Döntőben úszott a Duna Arénában vasárnap a magyar férfi 4×100 méteres vegyesváltó is. Bohus Richárd, Gyurta Dániel, Milák Kristóf és Kozma Dominik a 7. helyen végzett. A számot az Egyesült Államok váltója nyerte.

Ha rákattint a videóra, megtudhatja, mit mondott győzelméről, illetve második helyéről Hosszú Katinka és Verrasztó Dávid.