Ostapenko a Roland Garros női bajnoka

Szerzői jogok

Hatalmas meglepetésre Jelena Ostapenko nyerte a Roland Garros női döntőjét. A nagy esélyes Simona Halepet verte meg.

Hatalmas meglepetésre Jelena Ostapenko a Roland Garros női bajnoka. A mindössze 20 éves lett sportoló a döntőben szetthátrányból fordított és 4:6, 6:4, 6:3-ra legyőzte a román Simona Halepet, aki pedig a francia nyílt teniszbajnokság nagy esélyesének számított.

Az előjelek a Roland Garroson másodszor döntős Halep mellett szóltak, aki 15 tornát nyert már, ráadásul a 25 éves román játékos annak a tudatában lépett pályára, hogy első Grand Slam-trófeájával rögtön világelső is lehet. A 20. születésnapját győztes elődöntővel ünneplő Ostapenko ugyanakkor a verseny meglepetésembere volt: Ana Ivanovic 2007-es részvétele óta ő a legfiatalabb női döntős, továbbá 1983 óta az első nem kiemelt finalista. A rigai játékos eddig még egyetlen tornát sem nyert a felnőtt mezőnyben, és 20 éve ő az első, aki rögtön egy Roland Garros-győzelemmel kezdi meg karrierjét.

Ostapenko sok szép megoldás mellett több rontott ütést is bemutatott a szombati döntőben, míg ellenfelénél ezúttal kevésnek bizonyultak a stabil alapütések. Ostapenko pályafutása első felnőtt tornagyőzelmével rögtön Grand Slam-bajnok lett.