Európa Liga: elődöntős a Manchester United!

Az Ajax, a Celta és a Lyon is továbbjutott

Bejutott az Európa Liga elődöntőjébe a Manchester United labdarúgócsapata! José Mourinho gárdája a brüsszeli 1-1-es első meccs után a visszavágó a 7. percben vezetést szerzett Mkhitaryan révén, ám az Anderlecht fél óra elteltével Hanni jóvoltából egyenlített, végül pedig a 2×15 perces hosszabbításban Rashford döntött: a United 2-1-re győzött, és 3-2-es összesítéssel jutott a legjobb négy közé!

Tizenegyesekkel lépett tovább az Olimpique Lyon a Besiktas ellen. A második mérkőzést 1-2-es hátrányból kezdő törököktől Talisca duplázott, míg a vendégektől Lacazette volt eredményes. A büntetőknél a 8. körben végül Mitrovics hibája döntött, így a Lyon jutott tovább a következő fordulóba.

Egyedül a Celta Vigo jutott tovább a rendes játékidőben, míg az Ajax emberhátrányban is kiharcolta az elődöntős szereplés jogát a Schalke ellen!