Kazah-koszovói diadal a dzsúdóbajnokság nyitónapján

A törökországi Antalyában rendezték meg a Judo Grand Prix-t.

A törökországi Antalyában rendezték meg a Judo Grand Prix-t. A torna első napján a kazahsztáni Otgonceceg Galbadrak ismét a döntőbe jutott a 48 kilogrammosok csoportjában. A világelső ellenfele az izraeli Shira Rishony volt. A döntőben mindkét versenyzőt megintették, Rishonyt kétszer is. Ahogy közeledett a meccs vége, Galbadrak egy villámgyors waza-arival megszerezte a győzelmet.

A férfiak 60 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében a házigazda Törökország sportolója, a tavalyi Grand Slam-győztes Bekir Ozlu lépett a tatamira. Ellenfele a kazahsztáni Guszman Kirgizbajev volt, aki jó néhány kellemetlen pillanatot szerzett Ozlunak a hazai közönség előtt, Kirgizbajev végül egy waza-arival győzött.

Az 52 kilogramm alatti nők versenyében egy másik izraeli, Gili Cohen jutott a döntőben a koszovói Disztria Krasznigi ellen. A koszovói dzsudoka kevesebb mint egy perc alatt szerzett waza-arit. Előnye nem volt veszélyben, a döntőt végül két waza-arival nyerte.

A férfiak 66 kilogrammos súlycsoportjában is kazah versenyző jutott a döntőbe. Bektur Riszmambetov ellenfele a tapasztalt orosz dzsúdós, Abdulla Abulzalilov volt. A kazah versenyzőt passzivitás miatt megintették, majd ezután Abulzalilov szerzett egy waza-arit, és végül ezzel meg is nyerte a döntőt.

A nők 57 kilogrammos súlycsoportjában szintén koszovói-izraeli döntő volt. Nora Gjakova Timna Nelson Levyvel csapott össze. Mindkét versenyzőt megintették, mielőtt Gjakova megszerezte a waza-arit, amivel megnyerte a Grand Prix-t. Koszovó és Kazahsztán két aranyat szerzett az antalyai dzsúdóbajnokság nyitónapján, Oroszország egy első helyet ért el.