Fordult a kocka: a hétvégén már a Barça sírt, a PSG nevetett

the corner

Drámaian keresztezte egymást a Barcelona és Paris Saint-Germain sorsa a múlt héten. A katalánok, ki ne tudná, lehetetlennek tűnő helyzetből, az utolsó pillanatban szerzett góllal harcolták ki a továbbjutást a Bajnokok Ligájában. A hétvégén mindkét csapat fontos bajnoki mérkőzést játszott, és fordult a kocka. Az eredmény ugyanaz volt, csak ellenkező előjellel.

Nem tudta megismételni szerdai BL-bravúrját a Barcelona a La Liga 27. fordulójában, pedig a kiesés elől menekülő Deportivo de La Coruña nem tűnt félelmetes ellenfélnek. Mégis a házigazdák szereztek vezetést Joselu góljával. A szünet után Luis Suárez szinte nyomban egyenlített, de Arribas a 74. percben eldöntötte a találkozót, 2–1-re nyert a Depor, a Barça pedig sokkal kedvezőtlenebb helyzetből folytatja a versenyfutást a bajnoki címért a Real Madriddal.

A PSG feljött a második helyre a francia bajnokságban, miután legyőzte a sereghajtó Lorient együttesét. A fővárosiak Benjamin Jeannot öngóljával már az első félidőben vezettek, majd Christopher Nkunku megszerezte pályafutása első gólját a Ligue 1-ban, távoli lövésével már 2-0 volt a vendégek előnye. A Lorient csak szépíteni tudott, a PSG győzött, és valamelyest helyreállíthatta a Barca elleni meccsen megtépázott önbizalmát is.

Robog a Real, bukdácsol a Bastia

És most lássuk a hétvége további főszereplőit a spanyol és a francia első osztályból, Fent és lent rovatunkban.

Real Madrid

Ismét vesztett állásból fordított a Real Madrid, és öles léptekkel halad a bajnoki cím felé a La Ligában. Ezúttal a Betist verték 2–1-re. A királyiak hazai pályán veretlenek a bajnokságban, és 48 mérkőzés óta mindig szereztek gólt, ami rekord.

Keylor Navas

Csak a madridiak kapusának marad nyomasztó emlék a vasárnapi meccs. Keylor Navas egy ritka szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába ütötte a labdát. Ő az első Real-kapus, aki öngólt vétett 1975 óta. Kétes hírnév.

Monaco

A francia bajnokságban a Monaco 2–1-re legyőzte a Bordeaux csapatát, és három ponttal vezeti a tabellát a PSG előtt. Szerdán a Bajnokok Ligájában a Manchester City ellen próbálják meg ledolgozni kétgólos hátrányukat a negyeddöntőbe jutásért.

Bastia

Tovább tart a Bastia pocsék sorozata. Ezúttal 5–0-ra kaptak ki a Guingamp vendégeként. Már 11 meccs óta nem tudtak nyerni, és az utolsó előtti, kieső helyen várják a folytatást a Ligue 1-ban.

BL-visszavágók: íme, a mi tippjeink

A héten lejátsszák a BL nyolcaddöntőinek hátralévő visszavágóit, pénteken pedig már a negyeddöntők párosítását sorsolják. Szokás szerint megtippeltük az eredményeket. (A múlt héten egyet el is találtunk, a Real Madrid valóban 3–1-re verte a Napolit.) Akinek kedve van, játszhat velünk a közösségi médiában, tippelhet nálunk, a #TheCornerScores hashtaggel.

A keddi és szerdai találkozókra tehát ezeket az eredményeket jósoljuk:

Juventus–Porto 3–0
Leicester–Sevilla 2–1
Atlético Madrid–Bayer Leverkusen 3–0
Monaco–Manchester City 3–1

Persze, mint mindig, akár tévedhetünk is.

Az ötvenéves gólszerzőt ünnepelték

Fél évszázad, de meg sem érzi! Nem véletlenül a japán szurkolók kedvence Miura Kazujosi, népszerűbb nevén Kazu király, aki két hete elmúlt ötvenéves, és még esze ágában sincs befejezni pályafutását. 31 esztendeje profi futballista, a születésnapját pedig egy góllal ünnepelte a japán másodosztályban. Nem is akármilyen, hanem győztes góllal a Yokohama színeiben. Természetesen ő a liga történetének legidősebb gólszerzője. Csapattársai és a szurkolók elképesztő ünneplésben részesítették.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!