Lesiklás: Jansrud karnyújtásnyira a világkupától

Jared Goldberg megúszta a horrorisztikus bukást.

A hazai közönség előtt ünnepelhette győzelmét Kjetil Jansrud az alpesisí-világkupa szombati versenye után.

A norvégiai Kvitfjellben lesikló futamot rendeztek. Az olimpiai bajnok Jansrud élt a hazai pálya előnyével, és a legjobb idővel ért a célba. Ez már a szezonbeli második futamgyőzelme volt ebben a szakágban. A sikerrel megerősítette vezető pozícióját az összetettben is, előnye már 33 pont egy versennyel a vége előtt.

Jansrud vann i hemmabacken #svtsport via svtsport</a><a href="https://t.co/entzubLU50">https://t.co/entzubLU50</a></p>— Björn Fagerlind (bjornfagerlind) 2017. február 25.

Az olasz Peter Fill csupán minimális különbséggel, 8 századmásodperccel szorult a második helyre. A címvédő az összetettben is a második; március 15-én, az Egyesült Államokban még megpróbálhatja behozni lemaradását, de a szakági világkupa első számú esélyese most már egyértelműen Jansrud a szezonzáró coloradói futam előtt.

A harmadik helyezést a svájci Beat Feuz csípte el, 14 századdal elmaradva a győztes idejétől.

A szombati futamot egyébként rövid időre félbe kellett szakítani Jared Goldberg horrorisztikus balesete miatt, szerencsére az amerikai síző megúszta súlyosabb sérülés nélkül.