Parádézott a Barcelona, rekordot döntött a Real

the corner

Spanyolországban felemás hetet zárt az Alavés labdarúgó-csapata. A baszk együttes szerdán bejutott a Király-kupa döntőjébe, története során először. Szombaton viszont a leendő ellenfelüktől, a Barcelonától megsemmisítő vereséget szenvedtek.

A La Liga 22. fordulójában a Barcelona megmutatta, hogy miért az utóbbi évtized legsikeresebb klubcsapata a világ labdarúgásában: idegenben játszva fél tucat gólt rúgott a Deportivo Alavés-nek.

Luis Suárez a 37. percben szerezte meg a vezetést, és onnantól ment minden, mint a karikacsapás: Neymar, Messi, Rakitic, majd újra Suárez folytatta a gólgyártást, és közben még Alexis öngólja is növelte az előnyüket. Így lett a vége 6–0.

Mégsem felhőtlen a katalánok öröme, ugyanis a jobbhátvéd Aleix Vidal egy durva szabálytalanság miatt súlyosan megsérült, bokaficamával ebben a szezonban már nem léphet pályára.

Zizou edzőként is nyomot hagy Madridban

Nemcsak a Barcelona gólzáporos sikere volt figyelemre méltó a hétvégén a spanyol bajnokságban. Fent és lent rovatunkban kivételesen csupa győztest mutatunk be.

Továbbra is remekel a Real Madrid Zinedine Zidane irányításával. A játékosként is legendás Zizou edzősége alatt 40 meccsen jutottak el a 100 pontig, ami új klubrekord a királyiaknál. Ráadásul jó esélyük van a bajnoki címre is.

Tartja a lépést a nagyokkal a Sevilla. A hétvégén legyőzte a Las Palmast, ami idegenben már önmagában is bravúr, így a Real és a Barca mögött a harmadik helyen áll a bajnokságban, a katalánoktól csupán két ponttal lemaradva.

Öt perccel a vége előtt még úgy tűnt, hogy az Atlético Madrid lesz a forduló vesztese. A Celta Vigo ugyanis 2–1-re vezetett a fővárosiak ellen, de Carrasco és Griezmann a hajrában megfordította a mérkőzést, az Atlético 3–2-re nyert, és a negyedik a tabellán.

Kezdődik a BL-tavasz

Kedden Valentin-nap van, a foci szerelmesei pedig igazi ajándékot kapnak: kezdődik a Bajnokok Ligájának egyenes kieséses szakasza. A héten négy meccset játszanak a legjobb 16 között, és mi megtippeltük az eredményeket. Játszhatnak velünk önök is a #TheCornerScores hashtaggel.

Nagy gólt lőtt a kapus

Ha már spanyol focival kezdtünk, akkor fejjezzük is be spanyol focival, csakhogy ez itt a Tercera División, vagyis na harmadosztály. A Pozuelo és a Villanueva del Pardillo mérkőzését a kapus döntötte el, aki a saját tizenhatosán belülről szerzett gólt. Ebben persze a viharos szél is segített, de ez nem kisebbíti Silva érdemeit.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!