7 nap, 7 kontinens, 7 maraton

Lefutni közel 300 kilométert, utazni több mint 38 ezret (!

Lefutni közel 300 kilométert, utazni több mint 38 ezret (!), aludni a szabadban, elviselni az időjárás viszontagságait, repülőtéri ételeket enni – ezt vállalták azok, akik részt vettek a világ egyik legextrémebb versenyén.

A World Marathon Challenge résztvevői 7 maratont futottak, 7 kontinensen, 7 nap alatt.

Az Antarktiszon kezdődő viadalnak 33 versenyző vágott neki, és közülük csak egy (a kanadai Jonathon Fischer, sérülés miatt) adta fel.

Az Antarktisz után a résztvevők Chilében futottak, majd Miami, Madrid, Marrákes, és a hatodik napon Dubaj következett.

Ez volt az első alkalom, hogy az extrém viadalon egy vak sportoló is részt vett. Az ír Sinead Kane segítője, John O’Regan irányításával teljesítette a nem mindennapi terheléssel járó versenyt.

A World Marathon Challenge a hetedik napon, Sydney-ben ért véget.

A férfiak versenyét Michael Wardian nyerte. Az amerikai futó mind a hét állomáson elsőként ért célba. A 42 éves hajózási ügynök világrekordot állított fel azzal, hogy a maratonokat (egyenként 42 195 méter) átlagban 2 óra 45 perc 56 másodperc alatt futotta le (a korábbi rekord 3 óra 32 perc volt).

A hölgyek versenyében a chilei Silvana Camelio diadalmaskodott.