Veszített, de vezet a címvédő az Euroligában

Kikapott a férfi kosárlabda Euroliga éllovasa.

Kikapott a férfi kosárlabda Euroliga éllovasa. A CSZKA Moszkva a Zalgiris Kaunas otthonában szenvedett vereséget.

Az orosz csapat a nagyszünetben még hét, a harmadik negyed után négy ponttal vezetett, az utolsó játékrészben azonban kilenccel kevesebbet szerzett ellenfelénél.

A litván együttes legjobbja, Kevin Pangos 21 pontot szórt úgy, hogy öt triplát is a gyűrűbe küldött.

A végeredmény 79-74 volt. A Zalgiris közel 17 év, és egymás után elveszített 18 találkozó után győzte le a CSZKA-t az Euroligában.

A Panathinaikosz a Barcelona ellen diadalmaskodott Athénban. A görögök legjobbjai a 14, illetve 13 pontos Ioannisz Buruszisz és K.C. Rivers voltak.

A Barcelona többnyire csak üldözte ellenfelét. A katalán együttes zsinórban a hetedik idegenbeli találkozóját veszítette el.