Peterhansel 13. győzelme a Dakar-ralin

Stéphane Peterhansel nyerte a Dakar-ralit az autósoknál.

A Dél-Amerikában rendezett verseny utolsó, 12. szakaszán a francia pilóta 2. lett Peugeot 3008 DKR-rével honfitársa, Sébastien Loeb mögött.

Csupán 19 másodperccel maradt el tőle, így fölényesen nyert, mivel a szombati zárás előtt több mint 5 és fél perces volt az előnye Loebbel szemben.

Peterhansel immár 13.-szor alkalommal diadalmaskodott összetettben, hatszor motorkerékpárral nyerte a Dakar-ralit.

A motorosoknál is bejött a papírforma. A KTM-mel hajtó brit Sam Sunderland megőrizte több mint félórás előnyét, így életében először végzett az élen a Dakar-ralin.

A verseny utolsó szakaszán az osztrák Matthias Walkner csak egy percet tudott ledolgozni óriási, 33 perces hátrányából. Az utolsó etapot a francia Adrien Van Beveren és a spanyol Gerard Farrés Guell nyerte azonos idővel.

A kamionosok mezőnyében Eduard Nyikolajev végzett az élen. Az orosz versenyző 2013 után másodszor nyerte meg a ralit Kamaza volánja mögött.

Honfitársa, Dmitrij Szotnyikov lett a második. A tavalyi győztes, a holland Gerard De Rooy lett a harmadik.