EventsEsemények

Africa Race - A vezetők megőrizték pozíciójukat

Az utolsó tisztán csak mauritániai szakaszt teljesítették a Africa Race tereprali-verseny résztvevői.

A versenyzőknek az Akzsuzstból induló és oda visszatérő, közel 500 kilométeres (482,31 km) hurkon kellett végigmenniük. A motorosoknál ugyanaz volt a dobogósok sorrendje, mint egy nappal korábban.

A harmadik helyezett, olasz Paolo Ceci közel félórás hátránnyal a második helyen záró Pal Anders Ullevalseter mögött érkezett célba. A norvég motoros sem tudta megszorítani az elsőt: Teddy Gev Sella 10 perc fölötti különbséggel nyert.

Az összetett verseny élén álló dél-afrikai motoros növelte előnyét riválisai előtt azzal, hogy hatodszor nyert szakaszt az idei viadalon.

A majd’ 424 kilométeres (423,65 km) mért szakaszon Vlagyimir Vasziljev a második helyen végzett az autósok mezőnyében. Az orosz versenyző őrzi vezető helyét összetettben.

A 10. szakaszt Jean-Antoine Sabatier nyerte. A francia pilóta több mint negyedórát vert minden ellenfelére. A harmadik helyen a cseh Miroslav Zapletal ért célba.

A kamionosoknál sincs változás az élen. A Kamazzal versenyző Andrej Karginov és orosz társai (Andrej Mokejev, Dmitrij Nyikitin) továbbra is elsők az összetett versenyben.