Alli nem tud nem duplázni

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeire tekintünk vissza.

Elszalasztott Chelsea-esély

Rosszul kezdte az új évet az angol listavezető. 2017-ben lejátszott első mérkőzésén a Chelsea kikapott az angol bajnokságban.

A Chelsea a Tottenham vendégeként szenvedett vereséget. Mindkét játékrészben egy-egy gól esett. A Tottenham válogatott játékosa, Dele Alli előbb a 45., majd az 54. percben fejelt Curtois hálójába.

A Chelsea zsinórban megnyert 13 bajnoki találkozó után kapott ki, így nem tudta beállítani az Arsenal – 2002 óta érvényben lévő – 14 mérkőzéses ligarekordját.

A kék mezesek így is öt ponttal vezetik az angol bajnokságot a Liverpool előtt. A Tottenham – hét pont hátránnyal – harmadik.

Ahogy a mesterek látták

Talán meglepő, de a londoni derbi után egyik edző sem volt elégedetlen.

- A legfontosabb számomra az, hogy megmutattuk a jellemünket. Abszolút versenyképesek voltunk. Az előző szezonban talán pont az volt a gond, hogy ezt a jellemvonásunkat elveszítettük. Mit értek versenyképességen? Azt hogy néha szenvedni is tudni kell, meg persze játszani. Játszani még egy olyan nagyszerű csapat ellen is, mint a Chelsea – értékelt a Tottenham edzője, Mauricio Pochettino.

- Ez a vereség nagyban különbözik azoktól, amelyeket a bajnokság elején szenvedtünk el, mert a Liverpool és az Arsenal ellen még nem voltunk igazi csapat. Ma igen, megmutattuk, hogy erősek vagyunk, és ez fontos – láttatta a pozitívumokat a Cghelsea szakvezetője, Antonio Conte.

Hősök és áldozatok

Minden mérkőzésnek vannak hősei és áldozatai. “Fent és lent” rovatunkban róluk lesz szó.

Bombaformában van Dele Alli. A Chelsea elleni találkozót góljaival eldöntő játékos utolsó mindhárom találkozóján kétszer volt eredményes.

Rendkívül nehéz gólt lőni a Tottenhamnek, ami főként az edző érdeme. Mauricio Pochettino együttese húsz forduló alatt csak 14 gólt kapott, amivel a legjobb az angol bajnokságban.

13 győztes bajnoki után kapott ki a Chelsea. A kékeket előzőleg utoljára az Arsenal verte meg (3-0) szeptember 24-én.

Akár tévedhetünk is

A karácsonyi szünet után jó néhány európai országban visszaáll a normál menetrend. A hétvége angol, spanyol és francia rangadójára tippelünk, amit önök is megtehetnek közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag segítségével.