Megint Messi! Varázslat a barcelonai derbin

Góllal, gólpasszokkal és ellenállhatatlan cselekkel pecsételte meg az Espanyol sorsát az argentin zseni.

Városi derbit játszottak vasárnap Barcelonában, a Barça az örök rivális Espanyolt fogadta a Camp Nouban. Változatos mérkőzés volt, de a végén egyetlen főszereplő maradt. Lionel Messi – természetesen Lionel Messi, ki más?

Az argentin támadót ölelgették csapattársai egy olyan este után, amikor ismét bebizonyította, hogy kivételes zsenije ennek a játéknak. A hazaiak Luis Suárez góljával szereztek vezetést az első félidőben. A szünet után pedig következett a Messi-parádé. Három percen belül két gólban vállalt oroszlánrészt: előbb Suárez, majd Jordi Alba fejezte be góllal az argentin akcióját.

Az Espanyol David López remek kapáslövésével szépített, de a pontot Messi tette fel az i-re, az utolsó percben ő maga is betalált, ezzel a Barcelona 4–1-re győzött a városi derbin.

Barcelona–Espanyol 4–1 (gólszerzők: L. Suárez 18., 67., Alba 68., Messi 89., ill. David López 79.)

A Barcelona a második helyen áll a bajnoki táblázaton, hátránya három pont, de az éllovas Real Madrid eggyel kevesebb mérkőzést játszott.

Neymar két hónapja gólképtelen

Fent és lent rovatunkban ezúttal egy gólvágó, egy gólképtelen világsztár és egy megszakadt veretlenségi sorozat szerepel.

Luis Suárez tovább ontja a gólokat a Barça színeiben. Ebben a szezonban már 15-nél jár. Összesítésben pedig már csak egy hiányzik ahhoz, hogy az uruguayi támadónak meglegyen a 100. gólja is.

Csatártársa, Neymar viszont már két hónapja képtelen a kapuba találni. A brazil világsztár legutóbb október 19-én, a Manchester City ellen volt eredményes, azóta hiába próbálkozik, semmi sem sikerül.

Szeptember 25-e óta kilenc mérkőzésen maradt veretlen az Espanyol a spanyol bajnokságban – ezt a tetszetős sorozatot szakította meg a Barcelona győzelme a vasárnapi derbin.

Akár tévedhetünk is

Szokásos tippjátékunk következik, ezúttal is megpróbáljuk eltalálni néhány érdekesebbnek ígérkező e heti mérkőzés eredményét. Ön is játszhat velünk, a #thecornerscores hashtaggel.

A Bundesligában: Bayern München–Lipcse 3–2.

A Serie A-ban: Inter–Lazio 1–1.

A francia bajnokságban: Bordeaux–Nizza 1–2.

Búcsúzóul következzék egy kis karácsonyi hangulat. Daniel Cutting a freestyle egyik legmenőbb alakja; megmutatjuk, mihez kezd ő az ajándékokkal.