Stenson megkoronázta az évét

Henrik Stenson nyerte a Race to Dubai pontversenyt.

Henrik Stenson nyerte a Race to Dubai pontversenyt. Az idei British Open-győztes, olimpiai ezüstérmes svéd golfozónak ehhez elég volt holtversenyben kilencediknek lennie a dubaji DP World Tour Championshipen.

Stenson másik három játékossal – köztük Rory McIlroyjal – együtt par alatt 12-vel zárt.

A győzelmet Matthew Fitzpatrick szerezte meg, aki a holtversenyes második helyről kezdte a befejező napot. Az angol játékos 67 ütéssel teljesítette az utolsó 18 szakaszt.

Fitzpatrick összesítésben az alapütésszám alatt 17-tel végzett, így egy ütéssel előzte meg honfitársát, Tyrel Hattont.

Sikerével Fitzpatrick 1 millió 330 ezer dollárt nyert, amivel a 22 éves sheffieldi fiatalember gyakorlatilag megduplázta az előző 25 versenyen összegyűjtött idei keresetét.