Dán siker a török golfversenyen

A dán Thorbjørn Olesen nyerte az antalyai profi golfversenyt, a Turkish Airlines Opent.

A dán Thorbjørn Olesen nyerte az antalyai profi golfversenyt, a Turkish Airlines Opent. Ezzel a negyedik európai viadalán tudott diadalmaskodni. Olsen pénteken pályarekordot ütött, és a két hétvégi versenynapon sem volt jobb nála. Az alapütésszám alatt 20-szal, összesen 264 ütésből teljesítette a viadalt.

A második helyen holtverseny alakult ki az angol David Horsey és a kínai Li Haotong között. Mind a ketten az alapütésszám alatt 17-tel teljesítették az antalyai versenyt. A negyedik az osztrák Bernd Wiesberger, az ötödik pedig a dél-afrikai George Coetzee lett. A török openen nem vett részt a svéd Henrik Stenson és az észak-ír Rory McIlroy sem. A verseny összdíjazása hétmillió dollár volt.