MotoGP: hét éve várt a sikerre Dovizioso

speed

Andrea Dovizioso nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíját.

A vasárnapi futamot csak jókora késéssel tudták elindítani felhőszakadás miatt. A pole pozícióból startoló olasz a verseny nagy részében az élen haladt Ducatija nyergében, és végül magabiztosan, több mint 3 másodperces előnnyel elsőként ért a célba.

A nedves aszfalton Divizioso két honfitársával vívott nagy csatát, Valentino Rossival (Yamaha) és Andrea Iannonéval (Ducati). Ám a pálya száradni kezdett, a gumik felmelegedtek – ez volt a fordulópont.

A tizenkettedik körben előbb a negyedik helyen haladó Cal Crutchlow (Honda) csúszott el, majd röviddel később a már világbajnok Marc Márquez (Honda) is bukott; igaz, ő még visszajött, és célba ért a 11. helyen.

Iannone is feladni kényszerült, Dovizioso pedig hat körrel a vége előtt kihasználta Rossi hibáját, és elhúzott. A sportág élő legendája másodikként futott be, és ezzel az összetett pontversenyben is biztosította az ezüstérmét. Jorge Lorenzo csípte el a harmadik helyet, ezzel a yamahás spanyol az összetettben is a harmadik.

A 30 esztendős Divizioso hét év után (egészen precízen: 2653 nap után) először nyert MotoGP-futamot, nem csoda, hogy a végén madarat lehetett volna fogatni vele örömében. A királykategória kiegyensúlyozottságára jellemző, hogy az idényben már kilencen nyertek futamot.