Meglepetés Szingapúrban: Cibulková a világbajnok

Dominika Cibulková nyerte a szingapúri tenisz-világbajnokság női egyes versenyét.

A hetedik helyen rangsorolt szlovák a vasárnapi döntőben a német Angelique Kerbert győzte le meglepően simán, két játszmában. Pedig pár napja, a csoportkörben még az elsőként kiemelt német bizonyult jobbnak, de Cibulková most visszavágott.

What a way to end! Cibulkova</a> is the <a href="https://twitter.com/WTAFinalsSG">WTAFinalsSG champion for 2016 #WTAFinalspic.twitter.com/vCsPM8D0qy

— WTA (@WTA) 30 octobre 2016

6:3, 6:4 arányban győzött a pozsonyi születésű, 27 éves teniszező, és ezzel az ötödik helyre jön fel a jövő heti világranglistán.

Kerber az idén megnyerte az ausztrál és a US Opent is, de a világbajnoki címet kiengedte a keze közül. Steffi Graf húsz évvel ezelőtti győzelme óta ő lehetett volna az első német világbajnok.

A vb-döntő 1 óra 18 percig tartott.

Cibulková a végén a földre rogyva, könnyek között ünnepelte pályafutása eddigi legnagyobb sikerét.