WTA vb - Menetel a világelső

Második csoportmérkőzését is megnyerte a női világelső a szingapúri tenisz világbajnokságon.

Második csoportmérkőzését is megnyerte a női világelső a szingapúri tenisz világbajnokságon. Angelique Kerber előbb átvette az idei évet a világranglista élén záró játékosnak járó trófeát, majd a román Simona Halep ellen győzött.

Az első és a harmadik kiemelt összecsapása egyoldalú volt. Kerber két játszmában diadalmaskodott úgy, hogy az első szettet 6-4-re, a másodikat 6-2-re nyerte.

A Vörös-csoport másik mérkőzésén az első játéknap két vesztese találkozott. A szlovák Dominika Cibulková most sem örülhetett, mert kikapott Madison Keystől.

Az amerikai játékos is két szettben, a torna eddigi legsimább találkozóján győzte le ellenfelét. A végeredmény 6-1, 6-4 volt.