MOTO GP: Eláztatott szabadedzés

Az eső volt a főszereplő Ausztráliában.

A kedvezőtlen időjárás miatt eltörölték a Moto2 második szabadedzését az Ausztrál Nagydíj pénteki napján!

A gyorsaságimotoros világbajnokság idei 16. versenyhétvégéjét Phillip Islanden rendezik, ahol a királykategóriában ugyancsak értékelhetetlen volt a szabadedzések második etapja. Az első tréningen még 21 versenyző teljesített mért kört közülük Cal Crutchlow zárt az élen, a második felvonásban viszont már csak hatan merészkedtek ki a szétázott pályára.

A legjobban talán Jorge Lorenzo és Valentino Rossi aggódhat a verseny miatt, hiszen a legutóbbi futamon Rossi a hetedik-, Lorenzo pedig a 19. körben szállt ki a versenyből. A csapattársakként töltött hét év alatt, még sosem estek ki egyszerre egy versenyen. És ha még ez nem lenne elég, a szezon előtti teszteken az abroncsaik is megbízhatatlanok voltak Ausztráliában: így már nem is csoda, hogy az első szabadedzésen csak a 19. és a 20. helyet kaparintották meg.

A brutális esőzés miatt a szombati időmérő programját is módosították.