Vb 2018 - Az olaszok pontot mentettek a spanyolok ellen

A második forduló kilenc találkozójával folytatódtak az európai labdarúgó világbajnoki selejtezők.

Döntetlennel zárult a G csoport rangadója. Az első félidőben nem esett gól Torinóban, szünet után viszont – a Buffon hibájából profitáló – Vitolo Spanyolországnak szerzett vezetést Olaszország ellen. A hazaiak De Rossi révén büntetőből egyenlítettek a 82. percben. A végeredmény 1-1.

Izrael 2-1-re nyert Macedónia, Albánia 2-0-ra Liechtenstein otthonában. Az albánok vezetik a csoportot.

Kétgólos hátrányból hozta döntetlenre Törökország az Ukrajna elleni hazai találkozót az I csoportban. Jarmolenko és Kravec góljaival 0-2-re álltak a törökök a 27. percben, de Tufan még az első félidő végén szépített, Calhanoglu pedig a 81. percben egyenlített (2-2).

Izland 1-2-ről 3-2-re fordított az utolsó pillanatokban (90. és 95. perc) Finnország ellen. Horvátország 6-0-ra kiütötte Koszovót idegenben. A horvátok állnak élen a csoportban.

A D csoportban az Ausztria–Wales mérkőzésen Arnautovic előbb Allen, majd Wimmer öngólja után egyenlített, 2-2 lett a mérkőzés vége.

Írország 1-0-ra nyert Grúzia ellen, Szerbia idegenben 3-0-ra verte Moldovát. Négy csapat is 4 ponttal áll, kettő még nem szerzett pontot.