Jól kezdték az üzbégek a hazai cselgáncs GP-t

Öt súlycsoport küzdelmeivel megkezdődött a taskenti cselgáncs Grand Prix.

- A sportban az idő ugyanúgy rohan, mint az élet más területein. A riói olimpia után alig volt idő ünnepelni vagy szomorkodni, máris jöttek az újabb versenyek. A zágrábi Grand Prix-t tíz nappal követő taskenti Grand Prix tökéletes felkészülési lehetőség az Abu Dhabi Grand Slamre, amelyet két hét múlva rendeznek, az üzbég dzsúdósok pedig hazai közönség előtt bizonyíthatnak – vélekedett a verseny előtt az Euronews helyszíni tudósítója, Pedro Lasuén.

Az üzbégek hét éremmel zárták az első napot, ezek közül egy volt arany. A férfiak 60 kilogrammos súlycsoportjában Mukriddin Tilovov diadalmaskodott. A fiatal versenyző a döntőben ipponnal győzött a szlovén Matjaz Trbovc ellen.

A 66 kilósok döntőjét japán cselgáncsozó nyerte. Takaicsi Kengo vazarival múlta felül a kazah Azamat Mukanovot.

A hölgyeknél 48 kilogrammban két orosz versenyző jutott a döntőbe. Marija Perszidszkaja ipponnal verte Lilia Lotfullinát.

Egy súlycsoporttal feljebb, 52 kilóban hazai versenyzőért izgultak a nézők a döntőben – hiába. Diyora Keldiyorova jukóval kikapott a kazah Aigunim Tuitekovától.

Az 57 kilogrammos súlycsoport hozta meg az első nap második orosz sikerét. A fináléban Anastaszija Konykina vazarival győzte le a luxemburgi Manon Durbachot.

A nap meglepetését Baujrzsan Zsaujntajev okozta. A kazah dzsúdós legyőzte az esélyes, hazai Sharafuddin Lutfillaevet a férfiak 60 kilogrammos súlycsoportjában.

Az első nap legszebb akciója Nodira Gulova nevéhez fűződik. A 48 kilogramm alattiaknál versenyző üzbég hölgy a kazah Uldana Szaijlt győzte le ipponnal.