Marquez egyre közelebb a világbajnoki címhez!

Több mint 50 pont van az első és a második között.

Óriási lépést tett Marc Marquez a világbajnoki cím felé Moto GP-ben: a spanyol pilóta 2014 novembere után állhatott újra a dobogó legfelső fokára Spanyolországban.

A királykategóriában, azaz a Moto GP-ben idáig három világbajnoki címmel büszkélkedő hazai versenyző ugyan a 3. körben saját hibájából visszacsúszott az 5. helyre, ám a táv felénél a Honda pilótája visszavette a vezetést, amit onnan már nem is engedett ki a kezéből: a 167 km/h-ás átlagsebességgel száguldó Marquez mögött 2,74 századmásodperccel lemaradva Jorge Lorenzo zárt másodikként, míg a dobogó harmadik fokára az olasz legenda, Valentino Rossi léphetett fel. Marquez négy futammal a világbajnokság vége előtt 52 ponttal vezet Rossi előtt.

Moto 2-ben a brit Sam Lowes diadalmaskodott, míg Moto 3-ban a spanyol Jorge Navarro nyert.

A gyorsasági motoros világbajnokság következő futamát három hét múlva, Japánban rendezik.

Marquez sikere volt a vezető híre az Aragóniai Nagydíjnak, ám ne feledjük: Spanyolországban a sérült Jack Miller helyére átmenetileg visszatért egy legenda is a Moto GP versenyzői közé, hiszen 2006 világbajnoka, Nicky Hayden ismét Moto GP futamon indult! A 35 éves amerikai idén a Superbike világbajnokságban szerepel, ám Jack Miller pótlására beugrott az Estrella Galicia Hondájába. Hayden végül a 15. helyen fejezte be az Aragóniai Nagydíjat. Érdekesség, hogy a Kentucky-ból származó pilóta tavaly ugyancsak az utolsó, még pontszerző helyen zárt a Hermann Tilke által tervezett, Motorland Aragón aszfaltcsíkján.