A Real és a Barca sem nyert

Döntetlenre végződtek a spanyol labdarúgó bajnokság rangadói az ötödik fordulóban.

A Barcelona az Atlético Madridot látta vendégül, és vezetést is szerzett: Rakitic a 41. percben fejelt – az egyébként jól védő – Oblak hálójába.

1-0-val fordultak a csapatok, majd a második félidőben is a Barcelonának volt több lehetősége, mégis egyenlített az Atlético. A 61. percben – az egy perccel korábban, csereként beálló – Correa lőtt a hazai kapuba.

Az eredmény már nem változott, 1-1 lett a vége. A Barcelona harmadik, az Atlético negyedik a bajnokságban.

1-1-re végződött a Real Madrid-Villarreal mérkőzés is.

A Ramos kezezése miatt megítélt büntetőből Soriano a Villarrealnak szerzett vezetést (45. perc), majd szünet (48. perc) után Ramos egyenlített.

Még mindkét csapat veretlen. A Real továbbra is vezeti a tabellát.