Hoki vk - Javítottak az oroszok

A svédek elleni vereség után győzött az orosz jégkorong válogatott a világkupa B csoportjában, Torontóban.

A svédek elleni vereség után győzött az orosz jégkorong válogatott a világkupa B csoportjában, Torontóban. Az oroszok Észak-Amerika 23 éven aluli válogatottját győzték le úgy, hogy az összes góljukat a második harmadban szerezték.

A vezetést ugyan az amerikai és kanadai játékosokból álló ellenfél szerezte meg, az oroszok azonban egy 6 perc 14 másodperces perióduson belül négyszer is eredményesek voltak.

Az egyenlítő gólt Vlagyiszlav Namesztnyikov lőtte, nem sokkal később pedig az oroszok már vezettek Nyikita Kucserov találatával.

2-1 után Jevgenyij Kuznyecov növelte az orosz előnyt, majd a második harmad utáni 4-1-es állás Vlagyimir Taraszenko góljával alakult ki.

Ekkor úgy tűnt sima lesz a mérkőzés, azonban nem így történt. Az észak-amerikai csapat 4-3-ra felzárkózott, és majdnem egyenlített is, 18 másodperccel a befejezés előtt azonban a kapuvas megmentette az oroszokat.