Rosberg szorongatja Hamiltont

A MotoGP-ben Marc Márquez magabiztosan vezet az összetettben, ettől függetlenül nincs hiány izgalmakban. Az utóbbi hat futamot mindig más versenyző nyerte.

Újonc a győztesek között

Maverick Viñales nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíját a MotoGP-ben.

A spanyol először végzett az élen a királykategóriában, ezzel a Suzuki első győzelmét szerezte 2007 óta.

Silverstone-ban hatalmas bukásokkal indult a futam, hosszú időre félbe kellett szakítani a versenyt.

A Hondával versenyző brit Cal Crutchlow lett a második. A sokszoros világbajnok olasz Valentino Rossit futott be harmadikként Yamahájával.

Az összetettben vezető Marc Márquez csak 4. lett.

Viñales győzelme azt jelenti, hogy a legutóbbi hét MotoGP-futamot heten nyerték meg.

Silverstone: nagydíjak Isle of Man után

Az első Brit Nagydíjat 1977-ben rendezték Silverstone-ban, az Isle of Man TT helyett. Utóbbit sok motoros bojkottálta, mert túl veszélyes volt.

43 évvel ezelőtt ez volt az idény utolsó futama. A már világbajnok brit Barry Sheene motorhiba miatt feladta a versenyt. Az amerikai Pat Hennen győzött. Honfitársa, Steve Baker lett a második. A sokszoros világbajnok olasz Giacomo Agostini a 9. helyen végzett, ez volt pályafutása utolsó nagydíja.

Rosberg Hamilton sarkában

A Formula-1-ben hétről hétre megismétlődik a két nagy vetélytárs, Nico Rosberg és Lewis Hamilton párbaja. Csakúgy, mint a múlt héten Belgiumban, most is a német örülhetett.

Lewis Hamilton indulhatott az élről az Olasz Nagydíjon, Monzában, de már a rajt után öten is megelőzték.

Mercedeses márkatársa, Nico Rosberg állt az élre, és meg is nyerte a versenyt. Ez volt pályafutása 21., idei hetedik futamgyőzelme.

Hamilton feljött a második helyre. Harmadikként a Ferrari négyszeres világbajnoka, a német Sebastian Vettel futott be, megelőzve csapattársát, Raikkönent.

Az összetett pontversenyben Rosberg kettő pontra csökkentette hátrányát Hamiltonnal szemben.

A világbajnoki sorozat két hét múlva Szingapúrban folytatódik.

Szerencsés kutya

A bolíviai Santa Cruz Rally eddig nem szokott bekerülni a nemzetközi híradókba. Most viszont rengetegen megnézték a verseny összefoglalóját, egy szerencsés kutya miatt.