Nairo Quintana a győzelem kapujában

A kolumbiai csak második lett a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 15.

A kolumbiai csak második lett a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 15. szakaszán, de az összetettben így is jelentősen növelte előnyét.

Sabinanigo és Formigal között 118,5 kilométert kellett megtenniük a versenyzőknek.

Quintana viszonylag korán leszakította legnagyobb riválisát, a háromszoros Tour de France-győztes brit Chris Froome-ot.

Sokáig Alberto Contadorral vívott nagy csatát, a spanyol azonban végül csak hatodikként futott be.

Az olasz Gianluca Brambilla nyerte meg a vasárnapi versenyt, megelőzve Quintanát és az olasz Fabio Fellinét.

Az összetett versenyben Nairo Quintana előnye több mint 3 és fél percre nőtt Froome-mal szemben. A Giro d’Italia 2014-es bajnoka közel került ahhoz, hogy újabb háromhetes viadalt nyerjen.