Kiütéssel nyert az Európa-bajnok

Spanyolország idegenben legyőzte Belgiumot a két ország labdarúgó válogatottjának felkészülési mérkőzésén.

A két debütáló szövetségi kapitány, Roberto Martínez és Julen Lopetegui közül tehát utóbbi bemutatkozása sikerült jobban Brüsszelben. A spanyolok mindkét gólját David Silva szerezte. A középpályás előbb a 34. percben vette be Courtois kapuját, majd a 62. percben büntetőből volt eredményes.

További felkészülési találkozókon Görögország Hollandiát (2-1), Franciaország pedig Olaszországot (3-1) szintén idegenben győzte le. Az Európa-bajnok Portugália 5-0-ra verte Gibraltárt.