Vuelta - Meersman ismét nyert

Másodszor nyert szakaszt Gianni Meersman az idei spanyol országúti kerékpáros körversenyen.

A belga versenyző a második után az ötödik etapon sem talált legyőzőre.

Viveiróból a mezőny több, mint 170 kilométert (171.3 km) tekert, hogy a lugói célba érjen. Többen is próbálkoztak szökéssel, ám a kísérleteik nem jártak sikerrel.

Meersman több mint négy és negyed órás kerékpározás (4:16:41 óra) végén, sprintbefutót követően ünnepelhetett. Az Etixx – Quick-Step versenyzője mögött az olasz Fabio Felline és a francia Kevin Reza végzett a második, illetve harmadik helyen.

Darwin Atapuma harmincadikként érkezett a célba, de a kolumbiai kerekes így is megtartotta vezető helyét az összetett versenyben.