Riói sztárparádé: Froome, Djokovics, Serena Williams

Sport

Számos kiemelkedő sportoló indul Rióban aranyesélyesként – íme, egy rövid névsor:

Chris Froome, az országúti kerékpárverseny brit esélyese. A 260 kilométeres olimpiai táv olyan, mint egy hegyi etap a Tour de France-on, ez pedig igencsak kedvez a francia körverseny háromszoros győztesének.

Dafne Schippers. A sprintszámok mellett hétpróbában is rajthoz áll a holland, a női 200 méteres síkfutás világbajnoka. A 24 éves atléta két Európa-bajnoki címmel melegített a riói játékokra.

Teddy Riner. A francia vitán felül napjaink kiemelkedő cselgáncsozója. A +100 kilogrammos súlycsoportban nyolcszoros világbajnok, és természetesen ő a címvédő az olimpián is. Csoda lenne, ha nem ő győzne Rióban.

Novak Djokovics. A szerb teniszező toronymagasan vezeti a világranglistát, 12-szeres Grand Slam-győztes, és másfél éve szinte verhetetlen. Már csak az olimpiai bajnoki cím hiányzik a gyűjteményéből – Rióban az is könnyen összejöhet.

Serena Williams állócsillag a női teniszben, évek óta világelső. Négyszeres olimpiai bajnok, ő a címvédő egyéniben és párosban is – utóbbiban nővérével, Venusszal együtt. Rióban ismét abszolút esélyesként lép pályára.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!