Foci Eb – Portugália aranyérmes!

A labdarúgó Eb 2016.07.10-i, vasárnapi döntőjének összefoglalója és más érdekességek

• A megsérülő Ronaldo nélkül győztek a portugálok
  • Gignac a 92. percben kapufát lőtt
  • Éder a ráadásban döntött

Portugália Európa-bajnok

PORTUGÁLIA – FRANCIAORSZÁG 1-0

Drámát igen, jó játékot azonban nyomokban sem tartalmazott az 2016-os Eb fináléja. A portugálok sztárja, Cristiano Ronaldo már a találkozó elején elsírta magát, amikor szembesült vele: nem folytathatja a játékot (Quaresma váltotta). A franciák Sissoko révén veszélyeztettek néhány alkalommal, de gól nélkül ért véget az első játékrész.

A térfélcsere után jóval többet birtokolta a labdát a házigazda, ám Rui Patricio kapus rendre megmentette Portugáliát a kapott góltól. A 92. percben így is eldőlhetett volna a mérkőzés, ám a csereként beálló Gignac a kapufát találta el.

A ráadásban aktívabb lett Portugália, előbb szabadrúgásból kapufát ért el, majd a 109. percben Eder 20 méterről leadott lövésével a vezetést is megszerezte (1-0)! A franciák a 121. percben még egyenlíthettek volna, ám Portugália kihúzta a lefújásig, így történelme során először megnyerte az Európa-bajnokságot.

Összegzés
Ezúttal nem Ronaldo nyert Portugáliának, hanem Portugália Ronaldónak

Az Eb legjobbja: Antoine Griezmann

Május 28-án kevesen gondolták volna, hogy másfél hónappal később Antoine Griezmann nevétől lesz hangos a világ: a francia játékos a Bajnokok Ligája döntőjében tizenegyest hibázott, csapata, az Atletico Madrid pedig elveszítette a finálét.

A hazai rendezésű Eb viszont abszolút Griezmannról szól: a Románia elleni nyitómérkőzésen ugyan nem talált be, ám az Albánia elleni kínkeserves győzelem alkalmával ő törte meg a balkániak ellenállását, majd az egyenes kieséses szakaszban szinte egymaga vezette döntőig Franciaországot…

A nyolcaddöntőben Írország szinte azonnal előnybe került, ami megtörte a gallokat, azonban a második játékrészben Griezmann hátára vette a csapatát, a ballábas mindenes duplájával nyertek a kékek.

A legjobb nyolc között Izlanddal mérkőzött a házigazda, az 5-2-es sikerből pedig Griezmann is góllal vette ki a részét.

És hogy minek köszönhető, hogy a franciák bejutottak a döntőbe? A kérdés tán így helyesebb: kinek? Griezmann ugyanis Neuert is kétszer mattolta, amivel Franciaország kiejtette a vilábajnoki címvédőt is -Griezmann pedig mára alighanem a legnagyobb kritikusaival is elfeledtette, a BL-döntős botlását, annak ellenére, hogy az Eb fináléját ugyanúgy elbukta…