Foci Eb - Portugália az első elődöntős

A labdarúgó Eb 2016.06.30-i, csütörtöki negyeddöntőjének összefoglalója, további program

• A lengyelek az Eb leggyorsabb góljával vezettek
  • Sancheztől jött a válasz
  • Tizenegyesek döntöttek

Az aktívabb csapat ment tovább

LENGYELORSZÁG – PORTUGÁLIA 1-1

Büntetők döntötték el a lengyel – portugál negyeddöntőt a futball Eb-n.

Lengyelország már a második percben vezetett: Grosicki begurított labdáját – az Eb-n első gólját szerző – Lewandowski lőtte a kapuba.

A portugálok valamivel több mint félórával később egyenlítettek. Látványos passzjátékot követően Renato Sanchez lövése védhetetlenül pattant meg Krychowiakon.

A második félidőben sem volt sok helyzet (inkább a portugálok próbálkoztak), gól nem is esett, mint ahogy a kétszer tizenöt perces hosszabbításban sem.

1-1 lett a vége, majd a büntetőpárbajt a portugálok 5-3-ra nyerték úgy, hogy az egyetlen hibázó, Blaszczykowski bal sarokra tartó labdáját bravúrral védte Rui Patricio.

Összegzés

A rendes játékidőben Portugália ötödik mérkőzésén ötödször játszott döntetlent az Eb-n, így is elődöntős

A nap embere: Renato Sanchez

A Benficából a Bayern Münchenhez szerződött tinédzser éretten futbalozott és gólt is szerzett Lengyelország ellen.

Wales – Belgium csata a második negyeddöntőben

Az első elődöntős együttes tehát ellenfélre vár. Hogy ki lesz az, az a pénteki Wales – Belgium negyeddöntő eredményétől függ.

Wales

Wales Eb-újoncként játszhat negyeddöntőt.

A wales-iek megnyerték csoportjukat úgy, hogy előbb 2-1-re győztek Szlovákia ellen, majd ugyanilyen arányban kikaptak Angliától mielőtt az utolsó körben 3-0-ra verték Oroszországot.

A nyolcaddöntőben egygólos siker következett Észak-Íroszág ellen. Gareth Bale ezen az egy találkozón nem szerzett gólt, de ő adta be a labdát a mindent eldöntő északír öngól előtt.

Belgium

Belgium csalódást keltő vereséggel (0-2) kezdett Olaszország ellen, a későbbiekben viszont már érvényesítette a papírformát.

A világranglista második helyezettje simán verte (3-0) Írországot, a Svédország elleni egygólos győzelem (1-0) pedig második helyet ért az E csoportban.

A nyolcaddöntőben Magyarország kapitulált (4-0 a belgáknak), köszönhetően annak is, hogy Eden Hazard pazar formába került.

Meglepő lenne, ha a lendület nem vinné tovább a belgákat Wales ellen.