Japán nap Budapesten

A riói olimpia előtti utolsó nagy európai cselgáncsversenyt rendezik a hétvégén Budapesten, a Papp László Sportarénában.

A 63 kiló alatti hölgyek versenyében a japán junior világbajnok, a 19 éves Nami Nabekura a nála lényegesen esélyesebbnek tartott világ- és Európa-bajnok szlovén Tina Trstenjakot győzte le.

Jó napot fogtak ki a japánok: a 48 kilóban is Hiromi Endo állhatott a dobogó legfelső fokára. Hiromi 2009-ben, ugyanitt nyert már kadett világbajnokságot, azóta 23 éves, érett versenyző lett belőle. Most jó taktikával és egy kitűnő akcióval, ipponnal verte a világkupa újonc francia Romane Yvin-t.

És még mindig nem volt vége a budapesti japán napnak!

A világranglitsa 278 helyezettje, Dai Aoki élete első világkupáját nyerte, miután legyőzte Otar Bestaevet, a 60 kilósok versenyében.
Ráadásul hogyan! A tapasztalt kirgiz dzsúdóst 20 másodperccel a a vége előtt vitte a tatamira egy ipponnal.

Ugyancsak első Grand Prix-aranyát ünnepelte Budapesten Adrian Gomboc. A szlovén fiatalember a japán Masaya Asarit verte két jukóval.

A szlovén zászlót még egyszer felhúzták a nap folymán, méghozzá az egykori Európa-bajnok, Rok Draksics tiszteletére. Draksics az ukrán Dmitro Kanyivecet győzte le a 73 kilósok küzdelmében.
Draksics ipponnal diadalmaskodott.

A 100 ezer dollár összdíjazású, harmadik alkalommal megrendezett GP-n 55 ország 255 dzsúdósa szerepel.