Első nap a 16 között

Horvátország 0-1 Portugália Svájc 1-1 Lengyelország Lengyelország büntetőkkel győzött 5-4-re* Wales 1-0 Észak-Írország McAuley öngólt vétett Portugália is a legjobb nyolc között van a labdarúgó…

• Horvátország 0-1 Portugália
  • Svájc 1-1 Lengyelország
  • Lengyelország büntetőkkel győzött 5-4-re*
  • Wales 1-0 Észak-Írország
  • McAuley öngólt vétett

Portugália is a legjobb nyolc között van a labdarúgó Európa-bajnokságon. Ronaldóék a hosszabbításban szerezték a győztes gólt a horvátok ellen.

A két csapat igazi biztonsági focit játszott, a kapuk a rendes játékidőben alig forogtak veszélyben. Aztán a csereként beállt Quaresma lőtte be Ronaldo passzát a 117. percben Subasics hálójába.

Az utolsó percekben a horvátok 11 emberrel támadtak, de akkor már hiába, maradt az 1-0 Portugáliának.

Ez volt az Eb-k történetének első olyan mérkőzése, amelyen egyetlen kapuralövést sem jegyezhettek fel a rendes játékidőben.

A portugálok a lengyelekkel találkoznak a negyeddöntőben, június 30-án, Marseille-ben.

Elsőként a legjobb nyolc között

Lengyelország csapata jutott elsőként a legjobb nyolc közé a franciaországi labdarógó Európa-bajnokságon, miután tizenegyesekkel verték a svájciakat.

Az első félidőben Blaszczykowski a lengyeleknek szerzett vezetést, a másodikban Shaqiri csodálatos ollózós góllal egyenlített. A meccs hőse ebben az időszakban egyértelműen a lengyel kapus Fabianski volt, érett a svájci továbbjutás.

Ám ebből semmi nem lett, következett a hosszabbítás, majd a tizenegyesek. A svájciaktól Xhaka kihagyta, a lengyelek mindet berúgták, így ők mehetnek a nyolc közé.

Blaszczykowski’s third goal in his last six EURO final games – and 18th in total.#EURO2016#SUIPOLpic.twitter.com/hvPDJ4wHZE

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) June 25, 2016

Öngóllal ment tovább Wales

Wales csapata a második szombati továbbjutó, a labdarúgó Európa-bajnokságon. Gareth Bale-ék hatalmas küzdelemben 1-0ra verték Észak-Írországot.

A meccs nagy részében az észak-írek teljesen egyenrangú ellenfelei voltak az esélyesebbnek kikiáltott walesieknek,de nem sikerült gólt elérniük.

Illetve mégis, de akkor Bale nagyszerű beadása után McAuley a saját kapujába kotorta a labdát. Pont, ahogy az izlandiak a magyarok ellen.

Vagyis Wales jutott a a 16 közé.
It proved to be the only goal of the evening and as Northern Ireland pack their bags to go home, Wales can look forward to a last eight tie against either Hungary or Belgium, who play on Sunday.

Három fontos információ

• Wales története első negyeddöntőjét vívhatja világversenyen, az. 1958-as vébé óta.