Az Eb eddigi legnagyobb meglepetése: Wales csoportelsőként jutott tovább

the corner

Újabb két csapat jutott be a legjobb 16 közé a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon: Wales és Anglia.

• Gareth Bale minden mérkőzésen gólveszélyes
  • Angliának sem Rooney nélkül, sem Rooney-val nem ment a góllövés
  • A csoportharmadik Szlovákia 4 pontjával még bizakodhat
  • Oroszország az Eb eddigi legnagyobb csalódása

Anglia nem bírt Szlovákiával

Szlovákia–Anglia 0–0

A B csoportban, Saint-Etienne-ben Anglia hiába támadta végig az első félidőt a szlovák válogatott ellen, nem sikerült gólt elérnie.

Szünet után tovább rohamoztak az angolok, de helyzeteik sorra kimaradtak, a szlovákok kivédekezték kapott gól nélkül, 0–0 lett a végeredmény.

Ezzel Anglia másodikként lépett tovább, a 4 pontos csoportharmadik Szlovákia még bizakodhat a nyolcaddöntőbe jutásban.

Wales hengerelt

Wales–Oroszország 3–0

Toulouse-ban a walesiek már a 11. percben vezetést szereztek Oroszország ellen, Aaron Ramsey góljával.

Röviddel később Neil Taylor ugrott ki egyedül, és másodjára berúgta a ziccert, 2–0.

A második félidőben Gareth Bale adta meg a kegyelemdöfést az orosz válogatottnak, harmadik Eb-meccsén harmadik gólját szerezte a Real Madrid támadója.

A 3-0-ás győzelemmel Wales nagy meglepetésre csoportelsőként jutott tovább.

A B csoport végeredménye:

1. Wales, 6 pont
2. Anglia, 5 pont
3. Szlovákia, 4 pont
4. Oroszország, 1 pont

A nap embere: Gareth Bale

Gareth Bale, a walesiek szupersztárja adta meg a kegyelemdöfést az oroszoknak, harmadik Eb-meccsén harmadik gólját szerezte a Real Madrid támadója.

Drága spanyolok, szegény magyarok

Gondolta volna, hogy a piaci áron legdrágább és a legolcsóbb válogatott között a különbség 567 millió euró? Persze a pénz nem minden, a legolcsóbb csapat például vezet a csoportjában.

Nem meglepetés, hogy a lista élén az Európa-bajnoki címvédő áll. A szupersztárokkal teli spanyol válogatott piaci értékét csaknem 600 millió euróra becsülik.

Nyomban ezután a németek következnek, éppen csak elmaradva az éllovastól. Általában ezt a két csapatot tartják a torna esélyesének – ha végigfutunk a neveken, ez nem is tűnik véletlennek.

A házigazda franciák, az angolok és a belgák piaci értéke szinte teljesen azonos.

A lista végén az izlandiak és az észak-írek mögött Magyarország áll a legutolsó helyen. A keret összértéke csupán 25 millió euró körül van, a magyar csapat ennek dacára az Eb egyik legkellemesebb meglepetését okozta, és a továbbjutás küszöbén áll.

24. Magyarország: 25,3 millió euró

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!