Foci Eb - Elsőként a franciák jutottak tovább

Szerzői jogok

A labdarúgó Eb 2016.06.15-i, szerdai mérkőzéseinek összefoglalója és csütörtöki program

• A franciák iszonyúan megszenvedtek az albánokkal
  • Román-svájci pontosztozkodás
  • A szlovákoknak sikerült, ami az angoloknak nem

Albánia a 90. percig kitartott

FRANCIAORSZÁG – ALBÁNIA 2-0 (A csoport)

A szerdai záró találkozón Franciaország és Albánia eseménytelen első félidőt produkált a marseille-i Stade Velodrome-ban: egyik csapat sem találta el a kaput.

A második félidőben előbb az albánok értek el kapufát (a labda a menteni próbáló Sagnáról pattant a lécre), majd a másik oldalon Pogba hagyott ki helyzetet.

A 67. percben Coman beadását Giroud fejelte mellé, aztán a csatár egy perccel később a kapufára fejelt.

Griezmann viszont a 90. percben a kapuba, a 95. percben pedig Payet is eredményes volt.

A franciák 2-0-ra nyertek, így bejutottak a nyolcaddöntőbe.

Összegzés

• Ha az albánok így küzdenek, megszerezhetik első Eb-pontjukat a románok ellen

Az egy pont Romániának és Svájcnak is sokat érhet

ROMÁNIA – SVÁJC 1-1 (A csoport)

A párizsi Románia – Svájc találkozó Seferovic helyzeteivel (6. perc – ziccerből mellé és 16. perc – közeli gurítás, Tatarusanu lábbal véd) indult, de a 18. percben Stancu 11-esből Romániának szerzett vezetést (a támadó a franciák ellen is büntetőből volt eredményes).

Később Schaer löketét védte Tatarusanu, majd a 27. perc Sapunaru a kapufát találta el.

Fordulás után, az 56. percben Mehmedi egyenlített egy szöglet után lecsorgó labdát a hálóba küldve.

A folytatásban Svájc tett többet a győzelemért, de az eredmény már nem változott, a vége 1-1 lett.

Összegzés

• A döntetlen jó alap mindkét csapat továbbjutásához

Már minden csapatnak van pontja a B csoportban

OROSZORSZÁG – SZLOVÁKIA 1-2 (B csoport)

A szerdai Eb-program a lille-i Oroszország – Szlovákia mérkőzéssel kezdődött.

Az első félidőben inkább az oroszok veszélyeztettek. A 27. percben Szmolov lőtt alig valamivel mellé, öt perccel később, a másik oldalon viszont Weiss egy csel után, közelről az orosz kapuba lőtt.

Még a szünet előtt, a 45. percben Hamsik bombagóllal megduplázta a szlovák előnyt.

Fordulás után Durica mentett nagyot Szmolov közeli lövésénél, majd a 80. percben Glusakov kombinatív támadás végén fejjel szépített.

Több gól azonban már nem esett, az oroszok nem tudtak úgy egyenlíteni, ahogyan az angolok ellen.

Szlovákia 2-1-re győzött.

Összegzés

• Talpra álltak a szlovákok a Wales elleni fiaskó után

A nap embere: Marek Hamsik

A Napoli szlovák középpályásának gólja demoralizálta az orosz csapatot.

Vélemények

Weiss and Hamšík: the first players to assist each other at EURO since #ENG’s Rooney and Scholes in 2004.

Weiss and Hamšík: the first players to assist each other at EURO since #ENG's Rooney and Scholes in 2004. pic.twitter.com/kjM0hLw0Be

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) 15 Haziran 2016

Király korrekordja

Mi a fontosabb a futballban, a lendület vagy a tapasztalat’? A legidősebb és a legfiatalabb játékos között 21 év a korkülönbség, az edzők ilyen összehasonlításában 24. Nézzük, kikről is beszélünk!

Király

Az Eb legidősebb játékosa Király Gábor. A magyar kapus ezzel az Európa-bajnokságok történetének legidősebb játékosa is. Király 40 évesen és 74 naposan védett Ausztria ellen.

Officially the oldest player to feature at a EURO. Congrats, Gábor Király! ‪#‎EURO2016‬‪#‎AUTHUN‬pic.twitter.com/2K7L9P2Nwu

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) 14 June 2016

Rashford

A legfiatalabb résztvevő az Eb-n Marcus Rashford. A csatár október végén múlt 18 éves, ennek ellenére ott van az angol keretben. Rashford a Manchester Unitedben már bizonyított, ha lehetőséghez jut, ezt teheti az angol nemzeti 11-ben is.

Hodgson

A legfiatalabb játékost a legidősebb edző vetheti be az Eb-n. Az angol szövetségi kapitány, Roy Hodgson a 69. évében járva irányítja hazája válogatottját.

Szluckij
Az életkort tekintve az orosz válogatott edzője lehet a legkevésbé tapasztalt. Leonyid Szluckij májusban ünnepelte a 45. születésnapját.

A magyarok következő ellenfele

Ezekben a napokban 40 000 izlandi szurkoló özönlötte el Franciaországot. Ez a teljes izlandi népesség 15%-a. Eddig úgy néz ki, az izlandiak nem hiába hagyták el otthonukat.

A legkisebb népességű Eb-résztvevő nagyszerűen mutatkozott be a kontinensviadalon. Az Eb-újonc 1-1-es döntetlent ért el az F csoport favoritja, Portugália ellen.

Az izlandiaknál nincsenek olyan sztrárok, mint amilyenek az ellenfélben játszottak, ezt azonban kitűnő csapatmunkával ellensúlyozták.

A világversenyen elért első izlandi pontnak rengeteg szigetországi szurkoló örült a mérkőzés színhelyén, Saint Etienne-ben.

És hogy a játékosok ünnepeltek-e? Erre az izlandiak szövetségi kapitányától kaptunk választ.

- Persze, hogy ünnepeltünk, de úgy mondanám, hogy nyugodt örömködés volt. A játékosok nagyon elfáradtak, és sokáig tartott, míg elhagytuk Saint Etienne-t. Sem időnk, sem energiánk nem volt nagyot bulizni. Éjjel három felé értünk a szálláshelyünkre, a többség örült, hogy végre ágyba kerülhet – mondta Lars Lagerback.

A döntetlen az izlandiak eddig sem rossz csapatmorálja szempontjából győzelemmel ér fel. Ez derül ki abból is, ahogyan az izlandi szurkolók -az éjjel is nappali fényben fürdő – Reykjavíkban fogadták az eredményt.

Izland a magyar válogatott következő ellenfele. A két együttes szombaton délután hat órakor játszik egymásssal, Marseille-ben.

Csütörtöki Eb-program

ANGLIA – WALES (B csoport)

A B csoportos Anglia – Wales mérkőzést délután háromkor játsszák, Lensban.

UKRAJNA – ÉSZAK-ÍRORSZÁG (C csoport)

Az Ukrajna – Észak-Írország találkozónak Lyon ad otthont, délután hatkor.

NÉMETORSZÁG – LENGYELORSZÁG (C csoport)

A Németország – Lengyelország mérkőzés csütörtökön este kilenc órakor kezdődik Párizsban.