Foci Eb - Magyarország-Ausztria 2-0

A labdarúgó Eb 2016.06.13-i, hétfői mérkőzéseinek összefoglalója és keddi előzetesek

GYORSHÍR: Magyarország az első csoportmeccsén 2-0-ra legyőzte Ausztriát. Szalai és Stieber lőtték a gólokat.

A labdarúgó Eb 2016.06.13-i, hétfői mérkőzéseinek összefoglalója

• Működött az olasz taktika Belgium ellen
  • Elfáradtak az írek, reális döntetlen a svédekkel
  • Nehezen, de nyert a címvédő

Hatékony olaszok, helyzeteket elherdáló belgák

BELGIUM – OLASZORSZÁG 0-2 (E CSOPORT)

A lyoni belga – olasz találkozó elején (11. perc) Nainggolan lövését védte Buffon, majd többet veszélyeztettek az olaszok, akik a vezetést is megszerezték.

A 32. percben Bonucci mesteri indításából Giaccherini helyezett a hálóba.

Később Candreva bombáját hatástalanította Curtois, mielőtt Pelle fejelt ziccerben mellé.

Szünet után (53. perc) az egyedül kilépő Lukaku tévesztett célt, majd Pelle fejesét védte Curtois bravúrral.

A 82. percben Origi fejelt fölé, aztán Immobile lőtt messziről, Curtois védett.

A belgák hasztalan rohamoztak, a 92. percben pedig – látványos kontra végén – Pelle megadta a kegyelemdöfést.

Olaszország 2-0-ra győzött.

Összegzés

• A helyzetek kihagyása végzetes az olaszok ellen

Vélemények

More passes and shots for Belgium, more goals for Italy. ⚽⚽ #EURO2016#BELITApic.twitter.com/0kqyAV5khi

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) June 13, 2016

Az első félidőben az írek, a másodikban a svédek voltak jobbak

ÍRORSZÁG – SVÉDORSZÁG 1-1 (E CSOPORT)

A Saint-Denis-i ír – svéd találkozó első félidejében gyakorlatilag csak az íreknek volt helyzetük.

A 29. percben Brady fölé lőtt, három perccel később (32. perc) pedig Hendrick bombázott a felső lécre.

A szünet előtt még Long maradt le nem sokkal egy beadásról, majd a fordulás után szinte rögtön (47. perc) Hoolahan kapáslövéssel vette be a svéd kaput.

A bekapott gól után lábra kaptak a svédek: Ibrahimovic perdített kevéssel mellé, majd a 71. percben – a csatársztár beadása után – Clark öngólja meg is hozta az egyenlítést.

A mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult.

Összegzés

• Ibrahimovic akkor is jó, ha nem igazán az

Vélemények

FT: #IRL 1-1 #SWE

Ireland open their #EURO2016 with a 1-1 draw against Sweden. #COYBIGpic.twitter.com/z3Yw664SGN

— FAIreland (@FAIreland) June 13, 2016

Kiszenvedett spanyol győzelem a csehek ellen

SPANYOLORSZÁG – CSEHORSZÁG 1-0

A címvédő Spanyolország legyűrte Csehországot a labdarúgó Eb-n.

A D csoport második találkozóján többet veszélyeztettek a spanyolok az első félidőben, de a cseh kapus Cech mindent védett.

Fordulás után itt is, ott is akadtak kisebb-nagyobb helyzetek, de mindegyik kimaradt egészen a 87. percig.

Ekkor Iniesta beadását Piqué fejelte a cseh kapuba.

A hosszabbításban még Darida lövését védte De Gea. Spanyolország 1-0-ra győzött.

- Túl vagyunk az első meccsen. Nagyon nehéz volt. Most már a törökökre koncentrálunk, csak előre nézünk. Az éremért 6 vagy 7 mérkőzést kell játszani, címvédőként próbálunk olyan messzire jutni, amennyire csak lehet – mondta a mérkőzés után Andrés Iniesta.

Összegzés

• Iniesta passzai még mindig hajszálpontosak

Vélemények

The last time Spain lost at EURO was 20 June 2004 when they were defeated 1-0 by Portugal. That was 4376 days ago. pic.twitter.com/0VV9VTVkCz

— SuperSport (@SuperSportTV) June 13, 2016

Keddi Eb-program

AUSZTRIA – MAGYARORSZÁG (F CSOPORT)

Kedden végre a magyar válogatott is pályára lép az Európa-bajnokságon. A magyar csapat Ausztria ellen mutatkozik be az F csoportban.

Az osztrákok a selejtezőkön meggyőző teljesítményt nyújtottak, várhatóan az Eb-n sem lesz könnyebb játszani ellenük.

A magyar válogatottnál Kádár és Lovrencsics megsérült. A védő talán játszhat az osztrákok ellen, a támadó biztosan nem.

Az Ausztria – Magyarország mérkőzés kedden délután hat órakor kezdődik Bordeaux-ban.

PORTUGÁLIA – IZLAND (F CSOPORT)

Az F csoport második találkozóját Portugália vívja Izlanddal.

A portugáloknál nagyon sok múlik Cristiano Ronaldo játékán, de az észtek elleni, utolsó felkészülési mérkőzésen a többiek is megmutatták, hogy nagyon kell rájuk figyelni.

Izland először jutott ki az Európa-bajnokságra, de a csapat erejét mutatja, hogy a selejtezők során oda-vissza legyőzte, illetve megelőzte Hollandiát.

A Portugália – Izland mérkőzést este kilenckor játsszák, Saint-Etienne-ben.