NBA: győzelemmel kezdett a Warriors

Sport

Látszólag könnyed győzelmet aratott az amerikai profi kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén a Golden State Warriors a Cleveland ellen.

Pedig a címvédő nagyágyúi egészen pocsék napot fogtak ki: Steph Curry és Klay Thompson összesen húsz pontot dobtak. Nem úgy a cseresor, amely ezen a napon vállára vette az oaklandi csapatot.

A 20 pontig jutó Shaun Livingston, Andre Iguodala és Leandro Barbosa megállíthatatlan volt. Jól jelzi ezt az 50 körüli dobószázalék.

A meccs harmadik negyedében egyszer még feljött a Cleveland, sőt a vezetésre is volt esélyük Jameséknek, de nem tudtak élni vele.

A vége 104-89 lett a Warriorsnak. A következő meccs ismét az Oracle Arénában lesz, ahol Tyronn Lue együttesének nagyot kellene javulnia ahhoz, hogy partiban maradjon. Az NBA nagydöntőjét négy nyert meccsig játsszák.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!