NBA: győzelemmel kezdett a Warriors

Látszólag könnyed győzelmet aratott az amerikai profi kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén a Golden State Warriors a Cleveland…

Látszólag könnyed győzelmet aratott az amerikai profi kosárlabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén a Golden State Warriors a Cleveland ellen.

Pedig a címvédő nagyágyúi egészen pocsék napot fogtak ki: Steph Curry és Klay Thompson összesen húsz pontot dobtak. Nem úgy a cseresor, amely ezen a napon vállára vette az oaklandi csapatot.

A 20 pontig jutó Shaun Livingston, Andre Iguodala és Leandro Barbosa megállíthatatlan volt. Jól jelzi ezt az 50 körüli dobószázalék.

A meccs harmadik negyedében egyszer még feljött a Cleveland, sőt a vezetésre is volt esélyük Jameséknek, de nem tudtak élni vele.

A vége 104-89 lett a Warriorsnak. A következő meccs ismét az Oracle Arénában lesz, ahol Tyronn Lue együttesének nagyot kellene javulnia ahhoz, hogy partiban maradjon. Az NBA nagydöntőjét négy nyert meccsig játsszák.