A Real nyerte a BL-t

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját.

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját. A milánói döntőben a Real városi riválisát, az Atlético Madridot győzte le.

A 15. percben Sergio Ramos – lesről – a Realnak szerzett vezetést.

Szünet után szinte azonnal (48. perc) egyenlíthetett volna az Atlético, de Griezmann 11-esből a felsőlécre bombázott.

Voltak helyzetei a Realnak is, de Benzema, Cristiano Ronaldo és Bale is Oblak kapust találta el, majd a 79. percben Carrasco – szép támadás végén – egyenlített (1-1).

Több gól nem esett a rendes játékidőben, majd a kétszer 15 perces hosszabbításban sem, 11-esek döntöttek. A büntetőkből a Real ötöt, az Atlético hármat lőtt be, így nyert a Real.

A fehér mezesek 11. alkalommal nyerték meg a legrangosabb európai kupasorozatot. Az Atlético harmadszor bukott el BL- vagy BEK-döntőt.