Rekordaranyat szereztek a magyarok a vizes-Eb-n

Írta: Pálfi Rita

Az aranyérmeket tekintve Magyarország eddigi legjobb Európa-bajnokság eredményével 10 arany, öt ezüst és négy bronzéremmel az éremtáblázat első helyén zárt a vasárnap véget érő londoni kontinensviadalon.

Az aranyérmeket tekintve Magyarország eddigi legjobb Európa-bajnokság eredményével 10 arany, öt ezüst és négy bronzéremmel az éremtáblázat első helyén zárt a vasárnap véget érő londoni kontinensviadalon. A második helyre Nagy-Britannia került 7 arany, 6 ezüst és 9 bronzéremmel. A harmadik pedig Olaszország: 5 aranyat, 7 ezüstöt és 5 bronzot vihetnek haza úszóik.

Az eddig legjobb magyar szereplés 2012-es debreceni kilenc volt – tíz ezüst- és hét bronz mellett.

A hétvégén Kapás Boglárka 400, és 1500 méter gyorson is elsőként ért célba. “Fantasztikus lökést ad ez az Európa-bajnokság”- mondta az úszó, aki 400 méter gyorson 4:03.47 perces országos csúccsal lett Európa-bajnok. “Amikor először felnéztem a táblára, azt gondoltam, 4:08. Mondtam, ez nem létezik. Aztán rájöttem, hogy egy sorral feljebb kéne nézni, 4:03. Na, akkor megint nem hittem a szememnek” – mondta az úszószövetség Facebook-oldalának az úszó.

Verrasztó Dávid a vizes Eb zárónapján 400 méter vegyesen utasította maga mögé a mezőnyt.

Szilágyi Liliána 200 méter pillangón lett ezüstérmes, és a zárószámban, a 4×100 méteres férfi vegyváltóban is sikerült érmet szereznie a magyaroknak: harmadik helyen végeztek.

Szombaton Cseh László 100 méter pillangón nyert aranyat, Kapás Boglárka csütörtökön 800 méter gyorson volt a legjobb. 4×200 méteren a magyar nő gyorsváltó állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Hosszú Katinka ezen a napon 200 méter vegyesen arany-, 100 méter háton pedig ezüstéremnek örülhetett. Míg kedden 200 méter háton volt ő a leggyorsabb, hétfőn pedig 400 méteres vegyesen szerezte meg a magyar küldöttség első aranyérmét.