Squash: a világbajnok ellen játszik a világelső

El-Sorbagi–Gaultier döntő lesz az el-Gúna nemzetközi fallabda-versenyen.

Könnyedén jutott a döntőbe az egyiptomi Mohamed el-Sorbagi az el-Gúna nemzetközi fallabda-versenyen. A világelső kolumbiai ellenfelét, Miguel Rodriguezt győzte le a pénteki elődöntőben. El-Sorbagi 11–7, 11–4, 11–5 arányban intézte el vetélytársát, az egész találkozó csupán 35 percig tartott.

Az egyiptomi az előző két kiírásban is bejutott a fináléba, de mindkétszer alulmaradt. Most harmadszor is próbálkozhat. A győztes mérkőzés után azt mondta, hogy koncentrálnia kellett minden egyes pontra, hiszen ellenfele a hatodik a világranglistán. Hazai pályán játszani nagyobb nyomást jelent, ugyanakkor rengeteget számít a közönség támogatása – tette hozzá.

El-Sorbagi ellenfele a világbajnok Grégory Gaultier lesz a fináléban. A francia tompán kezdett, és elvesztette az első szettet az egyiptomi Desszúki ellen, aztán 11–4, 11–7, 11–3 arányban fordított, és ezzel ő is döntőbe jutott.