Elrajtolt a 31-ik sivatagi Marathon des Sables

Megkezdődött Marokkóban a 31-ik Marathon des Sables sivatagi futóverseny. A világ egyik legextrémebb futóversenyén a versenyzők hat nap alatt több

Megkezdődött Marokkóban a 31-ik Marathon des Sables sivatagi futóverseny.

A világ egyik legextrémebb futóversenyén a versenyzők hat nap alatt több mint 250 kilométert tesznek meg a sivatagban, a fullasztó 30 fokot is meghaladó hőségben.

Az első 34 km-es távot a címvédő marokkói Rasid El-Morabiti nyerte meg. Második lett honfitársa Abdelkader El Mouaziz.

A marokkói férfiak különösen eredményesek a hazai pályán. Az előző 30 versenyből 19-et ők nyertek meg.

A nőknél az orosz Natalia Sedykh lett az első, a francia Nathalie Mauclair a második.

Az 1986-os első versenyen még csak 23 induló volt, a mostani kiírásig pedig már több mint 13 000. A verseny utolsó szakasza április 15-én lesz.