Korner - Buffon gólt kapott, de megvan a rekord

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze. Sok izgalmas mérkőzést rendeztek a hétvégén, kettőt

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze.

Sok izgalmas mérkőzést rendeztek a hétvégén, kettőt választottunk belőlük.
Manchesteri városi derbit játszottak az angol bajnokságban, Hollandiában pedig az első két helyezett csapott össze.

A United legyőzte és megközelítette a Cityt

A két ősi riválist, az otthon játszó Manchester Cityt és a Manchester Unitedet négy pont választotta el egymástól a vasárnapi találkozó előtt.

Rashford a 16. percben vezetést szerzett a Unitednek – mint később kiderült ezzel minden el is dőlt.

A City a folytatásban hiába próbálkozott, nem tudott kiegyenlíteni. A United 1-0-ra nyert, amivel a táblázaton egy pontra megközelítette a Cityt. A világoskékek negyedikek, a vörösök hatodikok a tabellán.

Helycsere Hollandiában

Hollandiában a házigazda PSV Eindhoven listavezetőként várta a második helyezett Ajaxot.

A vendégek gyorsan előnybe kerültek. Milik már a 2. percben megrezegtette a hálót.

Az Ajax a folytatásban is határozottabbnak tűnt, aminek a második félidőben meg is lett az eredménye. A 76. percben El-Ghazi beállította a 2-0-ás végeredményt.

Az Ajax így előzött. Az amszterdamiak előnye két pont az eindhoveniek előtt.

Buffon és Lewandowski rekordja

“Fent és lent” rovatunkban három történelmi pillanatról emlékezünk meg.

Rekordot döntött Gianluigi Buffon. A Juventus kapusa 974 percig nem kapott gólt az olasz bajnokságban, ezzel átadta a múltnak az egykori Milan-hálóőr, Sebastiano Rossi 929 perces csúcsát. A Buffon elleni góltalanságnak Andrea Belotti vetett véget a torinói derbin, amelyet a Juventus 4-1-re nyert a Torino ellen.

A Köln elleni győztes találatával már 25 gólos Robert Lewandowski a német bajnokság mostani szezonjában. A Bayern lengyel csatára korábban még nem szerzett ennyi gólt egy idényben, mint ahogy más külföldi játékos sem. A korábbi rekordot Luca Toni tartotta 24 góllal (a 2007-2008-as bajnokságban).

Közel hat év után – a jelenlegi edzővel, Diego Simeonéval először – kapott ki úgy az Atletico Madrid a spanyol bajnokságban, hogy a félidőben még vezetett. 0-1 után most a Sporting Gijon győzött 2-1-re, 2010 márciusában pedig a Real Madrid fordított 3-2-re az Atletico ellen.

Bronzig surranó törökök

A 2008-as Európa-bajnoksággal kezdődött a spanyol dominancia a világ labdarúgásában. A spanyolok mellett volt még egy csapat, amelyik minden várakozást felülmúlt azzal, hogy bejutott az elődöntőbe, ahol ugyan kikapott, de így is bronzérmet szerzett.

Ez a csapat a török válogatott volt, pedig rosszul kezdte az osztrák-svájci közös rendezésű Eb-t.

A törökök először kikaptak Portugáliától (0-2), ezután azonban Svájcot (2-1) és Csehországot (3-2) is legyőzték úgy, hogy mindkétszer az utolsó pillanatokban szerezték a győztes gólt.

A törökök a negyeddöntőben (1-1) tizenegyesekkel felülmúlták a horvátokat is, mielőtt az elődöntőben kikaptak a németektől (2-3).

A megszerzett bronzéremmel Törökország legjobb Európa-bajnoki helyezését érte el.

Akár tévedhetünk is

Jövő héten a bajnokságok szünetelnek, barátságos válogatott mérkőzéseket rendeznek szerte Európában. Néhány eredményt megpróbálunk eltalálni, ha önök is tippelnének, megtehetik közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag használatával.