Speed - Rossi aláírt, Alonso bukott

Üdv újra a Speedben. A hétvége három fontos eseménye a technikai sportok világában: a Forma 1 visszatérése, a Moto GP visszatérése és a Speed visszatértése az Euronewsba!

Idénynyitó futam Dohában

A címvédő Jorge Lorenzo sikerével indult az elitkategóriában, azaz a MotoGP-ben a gyorsasági motoros világbajnokság új idénye, amely vasárnap a Katari Nagydíjjal rajtolt el.

Lorenzo volt a leggyorsabb a dohai időmérőn is, vagyis pole pozícióból indulva rajt-cél győzelmet aratott. Érdekesség, hogy ő az első a király kategóriában, aki az előző idény utolsó és az új szezon első futamát is megnyerte.

Lorenzo hibátlant ment, igen magabiztosan győzött, míg Dovizioso második helye váratlan eredmény. A harmadiknak Marquez futott be.

Két hét múlva folytatás Argentínában, magyar idő szerint az is esti futam lesz.

Rossi folytatja

Az elmúlt idényben Valentino Rossi egészen az utolsó futamig versenyben volt 10. világbajnoki címéért. Emlékezetes, hogy a végén nem volt felhőtlenül boldog. Ráadásul nagyon úgy tűnt, abba is hagyja a versenyzést. Aztán a felhők az idei első futam előtt eloszlottak.

Úgy tűnik, Rossi a Yamahánál fejezi be karrirejét, de nem idén. Az olasz ugyanis újabb két évet írt alá a japán gyári csapattal.

A kilencszeres világbajnok februárban múlt 37 éves, és immár övé a motorsport leghosszabb győzelmi sorozata. Első világbajnoki címét 19 évesen, 1996-ban szerezte, még a 125 köbcentis kategóriában, az utolsót pedig tavaly augusztusban, a Brit Nagydíjon a MotoGP-ben.

Az elit kategóriában 86 győzelméből 56-ot a Yamaha nyergében ért el.

Az új szerződées a 2017-18-as szezon végéig szól.

Alonso bukott, Rosberg győzött

A Forma 1-ben a szezon első futamát Ausztráliában rendezték, ahol egy sor izgalmas esemény történt. Kezdve Alonso balesetétől egészen Romain Grosjean hatodik helyéig, amelyet új csapatában, a Haas-ban ért el.

Nico Rosberg győzött a Formula-1-es világbajnokság szezonnyitó Ausztrál Nagydíján, Melbourne-ben mercedes-es csapattársa, a címvédő Lewis Hamilton előtt.

A regnáló világbajnok, Lewis Hamilton borzasztóan rajtolt, és mindjárt a hatodik helyen találta magát.

Fernando Alonso futama a 18. körig tartott, amikor kívülről nézve szörnyű balesetet szenvedett. A spanyol azonban mindenki megkönnyebbülésére a saját lábán hagyta el az autóját.

.alo_oficial</a>&#39;s first thought after crashing? "My mum will be watching on TV..." <a href="https://twitter.com/hashtag/AusGP?src=hash">#AusGP</a> <a href="https://t.co/trG78mlQ62">https://t.co/trG78mlQ62</a></p>&mdash; Formula 1 (F1) March 20, 2016

A négyszeres világbajnok Sebastien Vettel egészen a 31. körig vezetett, de Alonso balesete őt is visszavetette a harmadik helyre.

Rosberg végül 15. futamgyőzelmér ünnepelhette Melbourne-ben.

— RT Sport (@rtsportnews) March 20, 2016

#F1#AusGP Full results. #MsportXtrapic.twitter.com/vBa7nvTUCi

— #MsportXtra (@MsportExtra) March 20, 2016

A Forma E egyre népszerűbb, lehet, hogy a konzolos versenyek autók jelentik a motorsport jövőjét? Most mindenestre újabb lépést tett előre a sportág, megalkotva az Off Pro Sorozatot, egy különleges bajnokságot, amelyben mindenki sztár lehet. Jönnek a konzolosok!

A cél – új nézők megnyerése a motorsportnak. A Forma E sorozat ezért indította útjára az első virtuális bajnokságot, amelyet az igazi Forma E versenyekkel egyidőben rendeznek.

Az első Off Pro Series futamokat a long beac-i, párizsi, berlini és londoni futamokkal egyidőben rendezik majd, természetesen online.

A versenyeket a Microsoft Turn 10 Studio platformjain bonyolítják.

A virtuális bajnokság első eseményét március 24-én rendezik, egyszerre a long beach-i verseny időmérőjével.

A Speed a végéhez közeledik, de még ne menjenek sehová. Nézzék inkább Toni Bou legújabb győzelmét, az ausztriai Wiener Neustadtban. Toni sorozatban a tizedik fedettpályás győzelmére készül.

Mi pedig két hét múlva jövünk ismét. Addig a viszontlátásra!