A Barcelona folytatta, a PSG elbukta veretlenségi sorozatát

Csődöt mondott Zidane „varázsereje”, az Atlético nyerte a madridi derbit.

Angliában a Manchester City nyerte a szezon első trófeáját, a Ligakupát. Nem is akárhogyan: hosszabbítás után, tizenegyesekkel. A spanyol bajnokságban madridi derbit rendeztek, Zidane mágikus ereje ezúttal nem működött.

A Manchester City nyerte az angol Ligakupát, miután legyőzte a Liverpool csapatát. A vasárnapi döntőt a londoni Wembley stadionban rendezték, 89 ezer néző előtt. A City szerzett vezetést a második félidő elején Fernandinho góljával, a liverpooli kapus, Mignolet hibája után.

A hajrában Coutinho egyenlített. 1–1 lett a vége, és a hosszabbításban már nem esett újabb gól, a tizenegyesek döntöttek. A manchesteri Willy Caballero három büntetőt is kivédett, ezzel ő lett a döntő hőse. A City távozó edzője, Manuel Pellegrini egy trófeát már biztosan nyert búcsúszezonjában.

Elszenvedte első vereségét a Real Madrid, amióta Zinedine Zidane a csapat edzője. Méghozzá a legkínosabb körülmények között: hazai pályán, az ősi városi rivális, az Atlético Madrid ellen. A végig jól védekező vendégek győztes gólját Antoine Griezmann lőtte az 53. percben. Cristiano Ronaldo képtelen volt betalálni, maradt az 1–0; az Atlético zsinórban harmadszor győzött a Bernabéuban.

Ezzel a Real Madrid alighanem kiszállt az aranyéremért folyó harcból, a bajnoki tabellát a Barcelona vezeti 8 pont előnnyel az Atlético előtt.

Egy tinédzser parádés bemutatkozása

Harminc éves rekord dőlt meg a hétvégén, miközben megszakadt egy nagyszerű veretlenségi sorozat is Európa futballpályáin. Következnek a hét győztesei és vesztesei.

Marcus Rashford

Szenzációsan debütált Marcus Rashford a Manchester United együttesében. A 18 éves támadó két gólt lőtt és egy gólpasszt adott, ezzel csapata 3–2-re legyőzte az Arsenalt. Ő a legfiatalabb játékos a liga történetében, aki bemutatkozó meccsén duplázott.

FC Barcelona

Megint győzött a Barcelona a spanyol bajnokságban, ezúttal a Sevilla ellen, 2–1 arányban. Ezzel a címvédő már 34 mérkőzés óta nem kapott ki, és beállította a Real Madrid csaknem harminc éves veretlenségi rekordját.

Paris Saint-Germain

A Paris Saint-Germain viszont éppen most veszítette el 37 meccs óta tartó veretlenségét a francia bajnokságban. A ligában toronymagasan vezető fővárosiak az Olympique Lyontól kaptak ki 2–1-re.

Internazionale

Továbbra is kínlódik az Inter az olasz bajnokságban. A milánóiak ezúttal a listavezető Juventustól szenvedtek 2–0-ás vereséget. Ezzel az Inter csupán az ötödik a tabellán, és még a nemzetközi kupaszereplése sem biztos.

Eb 2004: Réháklész és a görög csoda

A 2004-es volt minden idők egyik legszokatlanabb Európa-bajnoksága. A címet egy abszolút esélytelennek tartott csapat hódította el, elsősorban fegyelmezett védekezésének köszönhetően.

Görögország outsiderként indult az Eb-n. Kevesen hitték volna, hogy a görögök továbbjutnak a csoportjukból, ráadásul éppen Spanyolországot megelőzve. Azután mindhárom hátralévő mérkőzésüket 1-0-ra nyerték, előbb a címvédő franciák, azután a titkos favoritnak kikiáltott csehek, végül a döntőben a házigazda portugálok ellen. Otto Rehhagel együttese ezzel a görög futball történetének legnagyobb sikerét érte el.

Tippjeink a hét rangadóira

Szokás szerint tippeltünk az előttünk álló hét néhány izgalmasnak ígérkező eredményére. Ha kedvük tartja, játszhatnak velünk önök is a közösségi médiában, a #TheCornerScores hashtaggel.

Az edzői Oscar jelöltjei

Hollywoodban kiosztották az idei Oscar-díjakat. A színészi kategóriákban nem nyert egyetlen híres labdarúgó-edző sem, pedig akad köztük, aki megérdemelte volna. A mi jelöltjeink: Louis van Gaal és Diego Siemone.